08-6229345

צור קשר

תרומבופיליה (קרישיות יתר)

אנשים הסובלים מההפרעה סובלים מקרישיות יתר של הדם הנגרמת בגלל פגיעה במנגנון קרישת הדם. מצב בו הדם נקרש בקלות. ממילא נוצרים קרישי דם – פקקת. קרישי הדם יכולים להיווצר בוורידים או בעורקים.

 

קרישי הדם עלולים לגרום לתחלואה לנכות ואף לגרום לאדם הסובל מהם להגיע למצבים מסכני חיים.

 

ההפרעה הזו הינה אינדוידואלית ומשתנה מאדם לאדם. אצל חלק מהאוכלוסיה היא נרכשת ואצל חלקה האחר היא מולדת, אצל חלק מהאוכלוסיה היא תמידית ואצל החלק האחר זמנית. אין בה אבחנה קבועה לכלל האוכלוסיה.

 

הגורמים להפרעה הם מצבים של הפרעה בהרכב הדם, בפרט הפרעה במערכת הקרישה ובפקטורי הקרישה.

פעולות העלולות לגרום להפרעה הן: שכיבה או ישיבה ממושכת, הריון, נטילת גלולות למניעת הריון, ניתוחים אורטופדים או נוירו כירוגים, זקנה, השמנת יתר, עישון, מחלות דלקתיות, מחלות אוטו-אימוניות, מחלות גידוליות וכו'.

 

קריש דם יכול להתחיל בורידי הרגליים ולהוביל למצב של תסחיף ריאתי, מחלות דם ועורקים, ובהמשך למצב תעוקה ושיתוק, נמק, אי ספיקת כבד, וכו'.

 

הסובלים מתרומבופיליה במקרים רבים אינם יכולים לעבוד או תיפקודם בעבודה לקוי וממילא אינם יכולים להשתכר או רמת ההשתכרות שלהם נמוכה.

הביטוח הלאומי מכיר בסובלים מתרומבופיליה ומזמן אותם לוועדה רפואית בכדי לבדוק את זכאותם לקיצבה.

 

הביטוח הלאומי מערים קשיים רבים וקשה עד בלתי אפשרי למצות את הזכויות המגיעות לכם ללא ליווי מקצועי ואישי.

 

תהליך ההכרה מתחיל בתיעוד הרפואי הראשוני, עליו להיות מקיף, מדויק וברור באופן שישקף בצורה מהימנה את מצבכם הרפואי האמיתי ואת ההשלכות התפקודיות הנובעות ממנו. עליכם לברור ולבצע את כל הבדיקות רלוונטיות (לעיתים להתעקש מול רופאים), להבין ולפענח אותן ולבחון התוצאות למול הקריטריונים הנוקשים בביטוח לאומי. לכל הליך, בדיקה, תלונה, המלצה, תרופה וטיפול יש משמעות. לעיתים קריטית. במרבית המקרים יהא עליכם להתייחס גם לליקויים רפואיים נוספים ו/או נלווים לליקוי הרפואי כדי להבטיח שתצלחו את הוועדות הרפואיות והשיקומיות בהמשך הדרך.

 

חשוב לציין שהוועדה היא השלב האחרון והקריטי ביותר במסע המפרך שלכם. עלכם לוודא מעל לכל ספק שתצליחו לקבל את הזכויות והכסף שאתם זכאים לו. לא יותר אבל לא פחות. עליכם להיות מקצועיים, ברורים, מעודכנים, מתורגלים ומוכנים. עליכם לדעת בדיוק כיצד ואיך להסביר את עצמכם בצורה הנכונה ביותר ובשפה המתאימה, עליכם להבין מה הקריטריונים ולאילו סעיפי ליקוי אתם מכוונים ומדוע, עליכם להבין את המשמעות של הבדיקות שבצעתם, להציג ולהסביר את המסמכים הרלוונטיים בזמן המתאים ובסדר הנכון. עליכם לוודא שאתם מקבלים התייחסות ראויה והוגנת. עליכם לוודא שבודקים אתכם הרופאים המתאימים ושישנה התייחסות למכלול הבעיות שלכם. עליכם לוודא שנערך פרוטוקול מדויק וקולכם נשמע. אסור לכם לפספס. עליכם להצליח.

 

אם אתם מעוניינים להגדיל באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה וגובה הפיצוי שלכם אנו בחברת "איתנים" מומחים לזכויות רפואיות מזמינים אתכם ליצור קשר בהקדם. נשמח לעזור לך לקבל את זכאותך במלואה.

צרו קשר עכשיו

או השאירו פרטים לבדיקת זכאות ראשונית ללא עלות

08-6229345

שולח טופס...

נא מלא את השדות החסרים ייתכן וחלק מהפרטים שהזנת אינם נכונים

פרטיך התקבלו בהצלחה

כל הזכויות שמורות  2018  | איתנים החברה למימוש זכויות רפואיות בע"מ