08-6229345

צור קשר

מחלת קרוהן

מחלת קרוהן או בשמה הנוסף דלקת כיבית של המעי הגס. מחלת המעי הדלקתית – דלקת כרונית או התקף של דלקת בדרכי העיכול הנוצרת בעקבות מערכת חיסונית לא תקינה.

הדלקת יכולה להיות מחלל הפה ועד פי הטבעת, לרוב מדובר על קצה המעי הדק ועל המעי הגס המקורב. בנוסף ניתן לראות באותה שורה חלקים נגועים במחלה וחלקים שאינם נגועים לא בהכרח מדובר על רצף.

 

הסיבוכים האפשריים: היווצרות חלל המעי. מורסה תוך בטנית. היווצרות נצורים בין לולאות מעי סמוכות או מלולאות מעי דלקתית לאברים סמוכים (שלפוחית השתן, הלדן, דופן הבטן).

תסמינים שכיחים: שלשול. כאבי בטן. ירידה במשקל. ישנה מעורבות  ספציפית של אברים מחוץ למערכת העיכול כמו – פרקים עור ועיניים.

 

הנסיבות למחלה אינם ברורים. ישנו טיפול יעיל למניעת התסמינים אך לא להעלמתם.

הסובלים ממחלת הקרוהן מתקשים לעבוד ברצף ולהתפרנס. מתקשים לעבוד במסגרת רצופה עם שעות לא גמישות. ולכך המחלה פוגעת ביכולתם להתפרנס.

הביטוח הלאומי מכיר בחולי קרוהן ובמקרים בהם המחלה פוגעת להם בכושר היכולת להתפרנס הם זכאים לקצבה.

 

הביטוח הלאומי מעמיד קריטריונים מאד נוקשים בקבלת הקצבה אף שהיא הכרחית וסיבתה ברורה. הקשיים שהביטוח לאומי מערים הם רבים וקשה עד בלתי אפשרי להתמודד מול הגוף הזה ללא עזרה מקצועית ואישית.

 

תהליך ההכרה מתחיל בתיעוד הרפואי הראשוני, עליו להיות מקיף, מדויק וברור באופן שישקף בצורה מהימנה את מצבכם הרפואי האמיתי ואת ההשלכות התפקודיות הנובעות ממנו. עליכם לברור ולבצע את כל הבדיקות רלוונטיות (לעיתים להתעקש מול רופאים), להבין ולפענח אותן ולבחון התוצאות למול הקריטריונים הנוקשים בביטוח לאומי. לכל הליך, בדיקה, תלונה, המלצה, תרופה וטיפול יש משמעות. לעיתים קריטית. במרבית המקרים יהא עליכם להתייחס גם לליקויים רפואיים נוספים ו/או נלווים לליקוי הרפואי כדי להבטיח שתצלחו את הוועדות הרפואיות והשיקומיות בהמשך הדרך.

 

חשוב לציין שהוועדה היא השלב האחרון והקריטי ביותר במסע המפרך שלכם. עלכם לוודא מעל לכל ספק שתצליחו לקבל את הזכויות והכסף שאתם זכאים לו. לא יותר אבל לא פחות. עליכם להיות מקצועיים, ברורים, מעודכנים, מתורגלים ומוכנים. עליכם לדעת בדיוק כיצד ואיך להסביר את עצמכם בצורה הנכונה ביותר ובשפה המתאימה, עליכם להבין מה הקריטריונים ולאילו סעיפי ליקוי אתם מכוונים ומדוע, עליכם להבין את המשמעות של הבדיקות שבצעתם, להציג ולהסביר את המסמכים הרלוונטיים בזמן המתאים ובסדר הנכון. עליכם לוודא שאתם מקבלים התייחסות ראויה והוגנת. עליכם לוודא שבודקים אתכם הרופאים המתאימים ושישנה התייחסות למכלול הבעיות שלכם. עליכם לוודא שנערך פרוטוקול מדויק וקולכם נשמע. אסור לכם לפספס. עליכם להצליח.

 

אם אתם מעוניינים להגדיל באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה וגובה הפיצוי שלכם אנו בחברת "איתנים" מומחים לזכויות רפואיות מזמינים אתכם ליצור קשר בהקדם. נשמח לעזור לך לקבל את זכאותך במלואה.

צרו קשר עכשיו

או השאירו פרטים לבדיקת זכאות ראשונית ללא עלות

08-6229345

שולח טופס...

נא מלא את השדות החסרים ייתכן וחלק מהפרטים שהזנת אינם נכונים

פרטיך התקבלו בהצלחה

כל הזכויות שמורות  2018  | איתנים החברה למימוש זכויות רפואיות בע"מ