08-6229345

צור קשר

צרידות

צרידות מתבטאת בקול מחוספס לעיתים עם רעידות בקול וטון נמוך.

הגורמים לצרידות הם: התכווצויות במיתרי הקול, דלקת במיתרי הקול, שיתוק במיתרי הקול, או לחילופין גידול פוליפים על מיתרי הקול.

בנוסף צרידות יכולה לנבוע משימוש לרעה בקול כמו הרמת הקול בצורה פתאומית או דיבור ממושך בטון גבוה לדוגמא אלו שהול שלהם הוא המאפיין את אופי עבודתם כגון מורים מרצים וכדו', לחץ נפשי, עישון, דלקת גרון נגיפית, מחלה זיהומית, אלרגיה.

 

צרידות הנמשכת זמן רב מחייבת בדיקה רפואית היות והיא אחד מסימני האזהרה לסרטן.

הריפוי לצרידות הוא מנוחה טוטאלית של השימוש בקול למשך זמן. דיבור בקול נמוך לא מרפא את הצרידות. בנוסף קיימות תרופות טבעיות כמו אכילת צנון כרוב  או שתיית תה עם דבש.

 

דיבור ממושך עם הקול בטון גבוה כאמור הוא אחד המניעים המרכזיים לצרידות בהרבה מקרים נגרם עכב עבודה בעיקר אצל מורים מרצים וכדו'.

צרידות גורמת לחולה קושי לעבוד או אי יכולת לעבוד וממילא לפגוע חלקית או לגמרי בכושר ההשתכרות שלו.

 

הביטוח הלאומי מכיר בצרידות וקובע על פי רמת הצרידות וחומרתה את אחוזי הנכות, במקרים בהם הצרידות נובעת עכב עבודה ההפרעה נחשבת כתאונת עבודה ומזכה את הסובל מצרידות בכסף.

 

הביטוח הלאומי מערים קשיים רבים על הסובלים מההפרעה וקשה עד בלתי אפשרי להתמודד מול הגוף הנוקשה הזה ללא ליווי מקצועי ואישי.

 

תהליך ההכרה מתחיל בתיעוד הרפואי הראשוני, עליו להיות מקיף, מדויק וברור באופן שישקף בצורה מהימנה את מצבכם הרפואי האמיתי ואת ההשלכות התפקודיות הנובעות ממנו. עליכם לברור ולבצע את כל הבדיקות רלוונטיות (לעיתים להתעקש מול רופאים), להבין ולפענח אותן ולבחון התוצאות למול הקריטריונים הנוקשים בביטוח לאומי. לכל הליך, בדיקה, תלונה, המלצה, תרופה וטיפול יש משמעות. לעיתים קריטית. במרבית המקרים יהא עליכם להתייחס גם לליקויים רפואיים נוספים ו/או נלווים לליקוי הרפואי כדי להבטיח שתצלחו את הוועדות הרפואיות והשיקומיות בהמשך הדרך.

 

חשוב לציין שהוועדה היא השלב האחרון והקריטי ביותר במסע המפרך שלכם. עלכם לוודא מעל לכל ספק שתצליחו לקבל את הזכויות והכסף שאתם זכאים לו. לא יותר אבל לא פחות. עליכם להיות מקצועיים, ברורים, מעודכנים, מתורגלים ומוכנים. עליכם לדעת בדיוק כיצד ואיך להסביר את עצמכם בצורה הנכונה ביותר ובשפה המתאימה, עליכם להבין מה הקריטריונים ולאילו סעיפי ליקוי אתם מכוונים ומדוע, עליכם להבין את המשמעות של הבדיקות שבצעתם, להציג ולהסביר את המסמכים הרלוונטיים בזמן המתאים ובסדר הנכון. עליכם לוודא שאתם מקבלים התייחסות ראויה והוגנת. עליכם לוודא שבודקים אתכם הרופאים המתאימים ושישנה התייחסות למכלול הבעיות שלכם. עליכם לוודא שנערך פרוטוקול מדויק וקולכם נשמע. אסור לכם לפספס. עליכם להצליח.

 

אם אתם מעוניינים להגדיל באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה וגובה הפיצוי שלכם אנו בחברת "איתנים" מומחים לזכויות רפואיות מזמינים אתכם ליצור קשר בהקדם. נשמח לעזור לך לקבל את זכאותך במלואה.

צרו קשר עכשיו

או השאירו פרטים לבדיקת זכאות ראשונית ללא עלות

08-6229345

שולח טופס...

נא מלא את השדות החסרים ייתכן וחלק מהפרטים שהזנת אינם נכונים

פרטיך התקבלו בהצלחה

כל הזכויות שמורות  2018  | איתנים החברה למימוש זכויות רפואיות בע"מ