08-6229345

צור קשר

פריצת דיסק

פריצת דיסק היא תופעה שכיחה בקרב אנשים בני 30-50 , אשר נגרמת כתוצאה מפגיעה בטבעת (הדיסק) שבין החוליות, המביאה ליציאת הנוזל שהיה אצור בהן. באזור הגב התחתון יש חמש חוליות וביניהן הדיסקים. תפקיד כל אחד מהדיסקים הוא לבלום זעזועים ולהעניק לגב כולו יציבות ועמידות. פגיעה בדיסק עלולה להתרחש כתוצאה מהזדקנות, מעומס בעבודה, הרמת משאות כבדים או תאונת דרכים, ובמקרים רבים, האדם אינו מבחין שנגרמה לו פגיעה עד שהוא חווה מגבלות תנועה וכאבים באזור. למרבה הצער, מדובר בפגיעה בלתי הפיכה שעלולה למנוע מהאדם להיות כשיר לעבודתו ולפגוע אנושות בפרנסתו.

 

 

 

ייתכן מאוד שמגיע לך כסף בשל כך. על מנת שהנפגע יוכל לקבל את המגיע לו, הוא נדרש לצלוח את כל שלבי התביעה הנדרשים מהביטוח הלאומי. אופן הגשת התביעה אינו אקט של "זבנג וגמרנו", אלא הוא מלווה בהגשת מסמכים והמתנה להחלטת ביניים שלאחריה יידרשו מסמכים נוספים להמשך קבלת הזכויות. ראשית, על הנבדק למלא טופס המפרט את אופי הפגיעה ונסיבות האירוע. אם נגרמה פגיעה בכושר העבודה, יש להמציא מסמך חוסר כשירות החתום על ידי רופא. לאחר מכן, הביטוח הלאומי בוחן את הבקשה ומחליט האם לאשר או לדחות אותה. במידה והביטוח הלאומי החליט להכיר בפגיעה כתאונת עבודה, אזי הנפגע יקבל "דמי פגיעה" - 75% משכרו למשך כ-3 חודשים. אם לאחר תקופה זו, העובד עדיין אינו כשיר לחלוטין לעבודה, הוא נדרש להציג מסמכי אי-כושר נוספים וכן לעמוד בפני ועדה רפואית שתקבע האם הוא זכאי לאחוזי נכות ולפיצוי כספי.

 

 

 

כיוון שפריצת דיסק היא תהליך הדרגתי, פעמים רבות ביטוח לאומי מתנער מקשר סיבתי בין פריצת הדיסק לבין הכשירות התעסוקתית. במקרים אלו, עלולה תביעתו של הנפגע להידחות ולהותירו ללא הכנסה קבועה. ל"איתנים" זכויות רפואיות ניסיון רב עם הביטוח הלאומי וועדותיו הרפואיות. מומחיות זו מאפשרת לנו להכין את הנפגעים עם המסמכים והאישורים הרלוונטיים ולספק להם הכנה מקיפה לוועדות הרפואיות. "איתנים" זכויות רפואיות שמה לה למטרה שכל נפגע יקבל את הזכויות המגיעות לו. עזרו לנו לעזור לכם.

חווית פריצת דיסק, מה הלאה ?

כך תקבל את מה שמגיע לך!

צרו קשר עכשיו

או השאירו פרטים לבדיקת זכאות ראשונית ללא עלות

08-6229345

שולח טופס...

נא מלא את השדות החסרים ייתכן וחלק מהפרטים שהזנת אינם נכונים

פרטיך התקבלו בהצלחה

כל הזכויות שמורות  2018  | איתנים החברה למימוש זכויות רפואיות בע"מ