08-6229345

צור קשר

פגיעה בשרות צבאי

פגיעות וחבלות גופניות עלולות לפקוד לא רק אזרחים, אלא גם חיילים במהלך השירות הצבאי. ביום הגיוס, האחריות על בריאותנו עוברת למערכת הביטחון ומכאן ואילך, היא הופכת לכתובת הרשמית במקרה של פגיעה שגרמה לנכות. הפגיעה יכולה להיות קשורה לפציעה גופנית כלשהי, או לפגיעה נפשית. בכל אחד ממקרים אלו, זכאי החייל להגיש תביעה להכרה כנכה צה"ל ובתוך כך לקבל את הטיפולים המגיעים לו עוד בזמן השירות, הכוללים בין היתר, הפניות לפיזיותרפיה, ציוד רפואי ועוד. התביעה ממוענת למשרד הביטחון והשיקום מנוהל בידי אגף השיקום.

באילו מקרים עליי להגיש תביעה?

במקרה שהפגיעה במהלך השירות הצבאי גרמה לנכות, וכן במקרה בו קיים קשר סיבתי בין הפגיעה לשירות הצבאי, ניתן להגיש תביעה. קשר סיבתי משמעו שניתן להוכיח שהפגיעה נובעת מהשירות הצבאי ולא הייתה קיימת טרם השירות או שאירוע ספציפי כלשהו, או שרשרת של אירועים, הביאו להחמרתה.

כיצד לתבוע - צעד אחר צעד

כל תיק מתחיל בבחינת המצב הרפואי ובניית התיק הרפואי בצורה נכונה ומסודרת ומתועדת שתואמת את הקריטריונים על פיהם פועל משרד הביטחון. לאחר גיבוש התיק הרפואי, הצגת הראיות והנתונים הקושרים לפגיעה, על הנפגע להמתין להחלטת משרד הביטחון להכיר בו כנפגע או לא. גם אם הכל עבד כמצופה ואושרה התביעה על ידי המשרד הביטחון, הפיצוי טרם מובטח. כעת, יעבור הנפגע לשלב הוועדות הרפואיות, מטעם משרד הביטחון. בוועדות הרפואיות יקבעו רופאים מומחים את שיעורי הנכות של הנפגע בהסתמך על מבחני נכות הקבועים בחוק. יש חשיבות רבה להתנהלות נכונה מאחר ואופן הגשת המידע, איתור התיעוד הרלוונטי, ביצוע כל הבדיקות הרלוונטיות, אשרור הקשר הסיבתי הרפואי וההתאמה לקריטריונים על פיהם פועל משרד הביטחון יקבעו האם הנפגע יהא זכאי לפיצוי כספי ו/או הטבות נוספות.

היקף התגמולים - לפי אחוזי הנכות

הפיצוי הכספי לו זכאי הנפגע הינו מדורג ותלוי באחוזי הנכות שייקבעו בוועדות הרפואיות. יש חשיבות רבה לכל אחוז שנקבע שכן מתרגם לאלפי שקלים ויותר. כאשר מגישים תביעה באופן מסודר ומקצועי המטרה היא לוודא שכל ליקוי מטופן וזוכה למלוא האחוזים הרלוונטיים לפגיעה.

פחות מ-10% נכות מזכות את הנפגע בטיפולים רפואיים ושיקום דרך קופות החולים. בין 10%-19% נכות מאפשרות לקבל מענק חד-פעמי ממשרד הביטחון, ו-20% ומעלה יזכו את הנפגע בקצבה חודשית לכל החיים.

מעבר לכך, נעשית חלוקה נוספת שבה נכות הגבוהה מ-10% מזכה את הנפגע בטיפולים רפואיים חינמיים מאגף השיקום, ונכות הגבוהה מ-20% תעניק לו הטבות מס שונות, מענק לחתונה ועוד.

 

התביעה בגין פגיעה במהלך השירות הצבאי הינה תביעה מורכבת ומרובת-שלבים. אי-הצגת המצב הרפואי בצורה נכונה ומדויקת, או הכנה בלתי מדוקדקת לוועדות הרפואיות עלולים להוביל לדחיית התביעה על ידי משרד הביטחון. המשמעות הכלכליות, הבריאותיות והנפשיות הנגזרות מכך הן הרות אסון עבור הנפגעים. "איתנים" זכויות רפואיות, בעלת ניסיון ומומחיות רבה בתחום, תכין אתכם היטב לוועדות הרפואיות כך שתוכלו לקבל את כל הזכויות המגיעות לכם.

צרו קשר עכשיו

או השאירו פרטים לבדיקת זכאות ראשונית ללא עלות

08-6229345

שולח טופס...

נא מלא את השדות החסרים ייתכן וחלק מהפרטים שהזנת אינם נכונים

פרטיך התקבלו בהצלחה

כל הזכויות שמורות  2018  | איתנים החברה למימוש זכויות רפואיות בע"מ