08-6229345

צור קשר

נפגעי פעולות איבה

נפגעי פעולות איבה הם אנשים (כל מי שנכנס לישראל בצורה חוקית -כולל תיירים - וסיבת פגיעתו היא על הרקע הזה) שנפגעו כתוצאה מפעילות טרור על רקע לאומני בארץ או בחו"ל. בשנת 2013 נוספו חללי מגן דוד אדום לקבוצת נפגעי האיבה.

 

פעולות איבה בוצעו באופן עיקבי החל מסוף המאה ה -19 כמו: מאורעות תר"פ, מאורעות תרפ"א, מאורעות תרפ"ט, המרד הערבי הגדול, ועוד.

בשנת 1998 החליטה המדינה להוסיף את נפגעי  פעולות האיבה ליום הזכרון לחללי מערכות ישראל ובכך להנציחם. כמות הנופלים עד יום הזכרון 2012 עמד על: 2477.

בביטוח הלאומי ישנו חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה העוסק בשני תחומים:

 

 1) שיקום.

 2) הנצחה.

 

במסגרת השיקום מעניק הביטוח הלאומי קצבה חודשית קבועה לפי גובה אחוזי הנכות שנקבעת על ידם. בנוסף הטבות נוספות המשתנות והינן תלויות בגובה אחוזי הנכות שנקבעו כמו - הנחה בארנונה. מענק ניידות. מענק נישואין. מענק התארגנות. החזר מס קניה על מוצרי חשמל מסויימים. הנחה בדמי נסיעות ברכבת. הנחה בשכר דירה. השתתפות בחשבון טלפון. ועוד.

 

אופן הגשת התביעה לביטוח הלאומי נעשה בצורה הזו: דיווח לרופא על הפגיעה והוצאת מסמכים עם פרטי האירוע והתוצאות שקרו בגינו - משתנה: פיזי או נפשי או שניהם. יש לצרף קובץ הנקרא "טופס הודעה על פגיעת איבה". במידה ומדובר על נפילת קסאם יש להביא אישור ממשרד הביטחון על נפילה באותו מקום.

מענק חד פעמי ליתומים שאחד מהוריהם נהרג בפעולות איבה - משתנה: עד שנת 2000 גובה המענק עמד על 550000 ₪, החל משנת 2000 גובה המענק הינו 500000 ₪.  בנוסף הביטוח הלאומי משלם הוצאות קבורה והמסתעף.

 

זמן הגשת התביעה יכול להיות מקסימום עד שנה מיום האירוע.

 

תהליך ההכרה מתחיל בתיעוד הרפואי הראשוני, עליו להיות מקיף, מדויק וברור באופן שישקף בצורה מהימנה את מצבכם הרפואי האמיתי ואת ההשלכות התפקודיות הנובעות ממנו. עליכם לברור ולבצע את כל הבדיקות רלוונטיות (לעיתים להתעקש מול רופאים), להבין ולפענח אותן ולבחון התוצאות למול הקריטריונים הנוקשים בביטוח לאומי. לכל הליך, בדיקה, תלונה, המלצה, תרופה וטיפול יש משמעות. לעיתים קריטית. במרבית המקרים יהא עליכם להתייחס גם לליקויים רפואיים נוספים ו/או נלווים לליקוי הרפואי כדי להבטיח שתצלחו את הוועדות הרפואיות והשיקומיות בהמשך הדרך.

 

חשוב לציין שהוועדה היא השלב האחרון והקריטי ביותר במסע המפרך שלכם. עלכם לוודא מעל לכל ספק שתצליחו לקבל את הזכויות והכסף שאתם זכאים לו. לא יותר אבל לא פחות. עליכם להיות מקצועיים, ברורים, מעודכנים, מתורגלים ומוכנים. עליכם לדעת בדיוק כיצד ואיך להסביר את עצמכם בצורה הנכונה ביותר ובשפה המתאימה, עליכם להבין מה הקריטריונים ולאילו סעיפי ליקוי אתם מכוונים ומדוע, עליכם להבין את המשמעות של הבדיקות שבצעתם, להציג ולהסביר את המסמכים הרלוונטיים בזמן המתאים ובסדר הנכון. עליכם לוודא שאתם מקבלים התייחסות ראויה והוגנת. עליכם לוודא שבודקים אתכם הרופאים המתאימים ושישנה התייחסות למכלול הבעיות שלכם. עליכם לוודא שנערך פרוטוקול מדויק וקולכם נשמע. אסור לכם לפספס. עליכם להצליח.

 

אם אתם מעוניינים להגדיל באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה וגובה הפיצוי שלכם אנו בחברת "איתנים" מומחים לזכויות רפואיות מזמינים אתכם ליצור קשר בהקדם. נשמח לעזור לך לקבל את זכאותך במלואה.

צרו קשר עכשיו

או השאירו פרטים לבדיקת זכאות ראשונית ללא עלות

08-6229345

שולח טופס...

נא מלא את השדות החסרים ייתכן וחלק מהפרטים שהזנת אינם נכונים

פרטיך התקבלו בהצלחה

כל הזכויות שמורות  2018  | איתנים החברה למימוש זכויות רפואיות בע"מ