08-6229345

צור קשר

טנטון - טיניטוס

טיניטוס היא תופעה שבה אדם שומע צליל פנימי, הצליל משתנה מאדם לאדם (יכול להישמע צפצוף או זמזום או צרצור וכו'), הצליל יכול ללוות את האדם במשך רוב שעות היום בעיקר בסביבה שקטה לדוגמא: שעות הלילה או כשמנסים להירדם.

 

מקור הבעיה בפגיעה במרכיב האינהיביציה של מערכת השמיעה, הפגיעה יכולה להיות בכל מרכיבי המערכת מהאוזן התיכונה ועד למרכז השמיעה והזכרון בקליפת המוח.

ישנם 2 סוגי טיניטוס: טיניטוס פועם כמו דפיקות לב או טיניטוס ממושך כמו צפצוף זמזום או גלים.

 

הגורמים לטיניטוס פועם הם: מחלת אוזן חיצונית או תיכונה, בעיית כלי דם באזורים הסמוכים לאוזן, התכווצות שרירי החיך, גידול המכיל כלי דם רבים באזור האוזן התיכונה או הצוואר, מודעות ייתר לקול זרימת הדם בכלי הדם בראש ובצוואר, בעיות בפרק הלסת.

הגורמים לטיניטוס ממושך הם: לקות שמיעה, חשיפה לרעש ממושך או פיצוץ (לכך משתייך טיניטוס למחלת מקצוע לעובדים החשופים לרעש במקום עבודתם), חבלת ראש או צוואר, תרופות שונות (אספירין), מחלות אוזן שונות (מנייר), גידול אקוסטי (שפיר).

 

הטיפול בטיניטוס אובחן בשנים האחרונות כמודל נוירופיזיולוגי, מודל זה אומר שנוצרת במוח התניה שלילית לא רצונית כלפי תופעת הטיניטוס, התניה זו גורמת להגברה של הטיניטוס על ידי המוח ויוצרת מתח רב במערכת הלימבית והאוטונומית של החולה בנוסף לתחושת הסבל.

 

ישנם כמה שיטות טיפול על בסיס מודל זה: טיפול על ידי רופא אף אוזן גרון המשלב הרפיה תרופות הרגעה  הגורמים להפחתת המתח המוחי הנגרם מתחושת הטיניטוס.   טיפול על ידי פסיכולוג המונע את ההתניה הבלתי רצונית המגבירה את הטיניטוס.   טיפול נוסף מבוצע בקבוצה על ידי סדנאות הכוללות טכניקות הרפיה ודמיון מודרך.   טיפול נוסף על ידי שיאצו דיקור, אוסטאופתיה ותזונה נכונה. טיפולים נוספים כוללים תרופות פסיכייאטריות, מרחיבי כלי דם, השתמשות במכשירים המונעים את שמיעת הרעש של הטינטון על ידי שמיעת רעש בעוצמה חזקה יותר ממנו.

 

הסובלים מטיניטוס עלולים לסבול בנוסף מתופעות נלוות כמו: דכאון, חרדה, מתח, מחסור בשעות שינה, חוסר סבילות לרעשים סטנדרטיים וממילא אי הימצאות בסביבה רועשת והימנעות ממפגשים חברתיים. לפחות אחד מתוך עשרה מבוגרים סובל במהלך חייו מטיניטוס.

הביטוח הלאומי מכיר בסובלים מטיניטוס אם הטיניטוס נגרם כתוצאה ממקום עבודתם (מקום רועש) בתנאים הבאים: הרעש במקום העבודה עולה על המותר. יש אובדן כושר שמיעה בשיעור של לפחות 20 דציבל. הסובל הגיש תביעה להכרה תוך 12 חודשים מתחילת הירידה בשמיעה או התיעוד הרפואי. קיימת ירידה בשמיעה בשיעור של 25 דציבל. התיעוד הרפואי נוצר לפני הפסקת החשיפה לרעש.

 

הביטוח הלאומי מערים קשיים רבים וקשה עד בלתי אפשרי למצות את הזכויות המגיעות לכם ללא ליווי מקצועי ואישי.

תהליך ההכרה מתחיל בתיעוד הרפואי הראשוני, עליו להיות מקיף, מדויק וברור באופן שישקף בצורה מהימנה את מצבכם הרפואי האמיתי ואת ההשלכות התפקודיות הנובעות ממנו. עליכם לברור ולבצע את כל הבדיקות רלוונטיות (לעיתים להתעקש מול רופאים), להבין ולפענח אותן ולבחון התוצאות למול הקריטריונים הנוקשים בביטוח לאומי. לכל הליך, בדיקה, תלונה, המלצה, תרופה וטיפול יש משמעות. לעיתים קריטית. במרבית המקרים יהא עליכם להתייחס גם לליקויים רפואיים נוספים ו/או נלווים לליקוי הרפואי כדי להבטיח שתצלחו את הוועדות הרפואיות והשיקומיות בהמשך הדרך.

 

חשוב לציין שהוועדה היא השלב האחרון והקריטי ביותר במסע המפרך שלכם. עלכם לוודא מעל לכל ספק שתצליחו לקבל את הזכויות והכסף שאתם זכאים לו. לא יותר אבל לא פחות. עליכם להיות מקצועיים, ברורים, מעודכנים, מתורגלים ומוכנים. עליכם לדעת בדיוק כיצד ואיך להסביר את עצמכם בצורה הנכונה ביותר ובשפה המתאימה, עליכם להבין מה הקריטריונים ולאילו סעיפי ליקוי אתם מכוונים ומדוע, עליכם להבין את המשמעות של הבדיקות שבצעתם, להציג ולהסביר את המסמכים הרלוונטיים בזמן המתאים ובסדר הנכון. עליכם לוודא שאתם מקבלים התייחסות ראויה והוגנת. עליכם לוודא שבודקים אתכם הרופאים המתאימים ושישנה התייחסות למכלול הבעיות שלכם. עליכם לוודא שנערך פרוטוקול מדויק וקולכם נשמע. אסור לכם לפספס. עליכם להצליח.

אם אתם מעוניינים להגדיל באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה וגובה הפיצוי שלכם אנו בחברת "איתנים" מומחים לזכויות רפואיות מזמינים אתכם ליצור קשר בהקדם. נשמח לעזור לך לקבל את זכאותך במלואה.

 

צרו קשר עכשיו

או השאירו פרטים לבדיקת זכאות ראשונית ללא עלות

08-6229345

שולח טופס...

נא מלא את השדות החסרים ייתכן וחלק מהפרטים שהזנת אינם נכונים

פרטיך התקבלו בהצלחה

כל הזכויות שמורות  2018  | איתנים החברה למימוש זכויות רפואיות בע"מ