08-6229345

צור קשר

טופס בל 211

אדם שנפגע בתאונת עבודה או חלה במהלך עבודתו ועקב עבודתו זכאי לתבוע פיצויים או כספים מהמוסד לביטוח הלאומי מהמעסיק מחברת הביטוח הפרטית במידה ויש לו בפרט אם ביטח את עצמו ברכישת פוליסת ביטוח תאונות אישיות או אובדן כושר עבודה. הנפגע רשאי לתבוע את כל הגופים הנ"ל באותו פרק זמן ולא רק את אחד מהם.

 

הביטוח הלאומי מכיר בשני סוגים של פגיעה בעבודה: תאונת עבודה או מחלת מקצוע לרבות מיקרוטראומה – פגיעות זעירות חוזרות ונשנות וכתוצאה מכך נזק המזכה בכסף מהביטוח הלאומי, למרות שכל פגיעה בפני עצמה אינה מזכה כלל.

 

תאונת עבודה מוגדרת בחוק: "תאונה שאירעה תוך כדי עבודה ועקב עבודתו של הנפגע אצל מעבידו או מטעמו".

נדרשים שלושה תנאים עיקריים בכדי להכיר באירוע כתאונת עבודה: אירעה תאונה. התאונה אירעה תוך כדי עבודה. התאונה אירעה בגלל העבודה.

תאונה הינה אירוע חריג שאירעה לעובד במהלך עבודתו כגון: פציעה כתוצאה מפגיעה של מכונה אוטומטית, נפילה במהלך העבודה, תאונת דרכים במהלך העבודה, נפילת חפץ או מבנה על העובד במהלך עבודתו, הרמת  משא כבד, ויכוח חריג שגרם להתלקחות כעס מיוחדת מגדיר את האירוע כאירוע חריג.

 

התנאי השלישי הנ"ל להכרה באירוע כתאונת עבודה הוא: הוכחת העובד כי המחלה או הפציעה אירעה בגלל העבודה. לדוגמא: אדם הסובל מהתקף לב ובמהלך עבודתו אירע התקף לב עליו להוכיח כי ההתקף נגרם עקב העבודה ולא כאירוע סתמי ללא שייכות לאופי ומקום העבודה.

זמנים נוספים שאינם שעות העבודה יכולים להיחשב כתאונת עבודה אם האירוע אירע בדרך לעבודה או בדרך מהעבודה, על העובד להוכיח שהתאונה קרתה עקב אותה נסיעה מהעבודה או לעבודה. לדוגמא אם העובד האריך את הדרך מהדרך המקובלת או נעצר באיזה מקום לבצע פעולה שאינה קשורה לעבודה ובזמן הזה אירעה התאונה – התאונה אינה תוכר כתאונת עבודה. ישנם שתי דוגמאות בהם למרות עצירה הזמן הנ"ל יוכר כתאונת עבודה גם אם לא בוצעו בו פעולות הקשורות לעבודה: אם נעצר עקב אמונתו לתפילה בבית הכנסת או אם לקח את ילדיו ממקום לימודיהם או אל מקום לימודיהם בדרכו לעבודתו.

 

המוסד לביטוח לאומי אינו בודק מי אשם בתאונה ולכך גם במקרה שהעובד אשם כגון שלא קיים את הוראות הבטיחות או פעל כנגד רצון המעסיק, יוכר כנפגע תאונת עבודה.

 

המקרה היחיד בו רשלנות מצד העובד פוגעת בזכויותיו הוא אם כתוצאה מהתאונה לא נגרמה לעובד נכות כלל או אם אי הכושר שנגרם לעובד היה פחות מעשרה ימים מרגע התאונה.

 

על מנת למצות את הזכויות המגיעות לכם כתוצאה מתאונת העבודה מהביטוח הלאומי עליכם למלאות טופס בל 250 וטופס בל 211 במידה והינכם שכירים (פירוט מלא על הטפסים הנ"ל עיין ערך טופס בל 250 וטופס בל 211). לאחר מילוי הטפסים יש להגישם למוסד לביטוח לאומי. המוסד לביטוח לאומי יזמן אתכם לוועדה וידון בזכאותכם הכספית.

 

תהליך ההכרה מתחיל בתיעוד הרפואי הראשוני, עליו להיות מקיף, מדויק וברור באופן שישקף בצורה מהימנה את מצבכם הרפואי האמיתי ואת ההשלכות התפקודיות הנובעות ממנו. עליכם לברור ולבצע את כל הבדיקות רלוונטיות (לעיתים להתעקש מול רופאים), להבין ולפענח אותן ולבחון התוצאות למול הקריטריונים הנוקשים בביטוח לאומי. לכל הליך, בדיקה, תלונה, המלצה, תרופה וטיפול יש משמעות. לעיתים קריטית. במרבית המקרים יהא עליכם להתייחס גם לליקויים רפואיים נוספים ו/או נלווים לליקוי הרפואי כדי להבטיח שתצלחו את הוועדות הרפואיות והשיקומיות בהמשך הדרך.

 

חשוב לציין שהוועדה היא השלב האחרון והקריטי ביותר במסע המפרך שלכם. עלכם לוודא מעל לכל ספק שתצליחו לקבל את הזכויות והכסף שאתם זכאים לו. לא יותר אבל לא פחות. עליכם להיות מקצועיים, ברורים, מעודכנים, מתורגלים ומוכנים. עליכם לדעת בדיוק כיצד ואיך להסביר את עצמכם בצורה הנכונה ביותר ובשפה המתאימה, עליכם להבין מה הקריטריונים ולאילו סעיפי ליקוי אתם מכוונים ומדוע, עליכם להבין את המשמעות של הבדיקות שבצעתם, להציג ולהסביר את המסמכים הרלוונטיים בזמן המתאים ובסדר הנכון. עליכם לוודא שאתם מקבלים התייחסות ראויה והוגנת. עליכם לוודא שבודקים אתכם הרופאים המתאימים ושישנה התייחסות למכלול הבעיות שלכם. עליכם לוודא שנערך פרוטוקול מדויק וקולכם נשמע. אסור לכם לפספס. עליכם להצליח.

 

אם אתם מעוניינים להגדיל באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה וגובה הפיצוי שלכם אנו בחברת "איתנים" מומחים לזכויות רפואיות מזמינים אתכם ליצור קשר בהקדם. נשמח לעזור לך לקבל את זכאותך במלואה.

צרו קשר עכשיו

או השאירו פרטים לבדיקת זכאות ראשונית ללא עלות

08-6229345

שולח טופס...

נא מלא את השדות החסרים ייתכן וחלק מהפרטים שהזנת אינם נכונים

פרטיך התקבלו בהצלחה

כל הזכויות שמורות  2018  | איתנים החברה למימוש זכויות רפואיות בע"מ