08-6229345

צור קשר

דלקת הכבד הפטיטיס

הפטטיטיס הינה מחלה במערכת העיכול המתבטאת במספר סוגים כפי שיפורטו בהמשך.

תסמיני המחלה הם: עייפות, חולשה, כאבי פרקים, כאבי בטן, הקאות, אובדן תאבון, שתן כהה. תסמינים נוספים: חום, הגדלה של הכבד, צהבת.

הגורמים למחלה הם: נגיפים, צריכה מוגזמת של משקאות חריפים, פגיעה על ידי תרופות ורעלים, הפרעות מטבוליות (חילוף חומרים), הפרעות אוטואימוניות (מחלת חיסון עצמי).

הפטיטיס מאובחנת גם כשהיא מגיעה בצורה עדינה. הסימנים שהוזכרו מתקיימים במצבים חמורים של הפטיטיס שהדלקת גרמה להרס והחלפה של חלק משמעותי של רקמת הכבד ברקמת חיבור. מצב כזה מוגדר כשחמת הכבד.

במידה ויש הקצנה במצב (שחמת כבד מוקצנת) עשוייה להופיע אנצפלופתיה – פגיעה מוחית. הפגיעה עשוייה להתבטא בשינוי באישיות, פגיעה אינטלקטואלית והמצב יכול להגיע לפגיעה בהכרה של הנפגע.

 

ישנם כמה סוגי הפטיטיס: הפטיטיס A הינו נגיף שעובר דרך מזון או מים מזוהמים או דרך נוזלי גוף.   הפטיטיס B הינו זיהום שעובר דרך דם נגוע או יחסי מין (עובד גם דרך רוק). במקרים אחרים עובר דרך האם לעובר. בזיהום זה 95% מתגברים על הזיהום לבד. 5% מפתחים זיהום כרוני. במקרים של התפתחות זיהום כרוני הוא אף עלול לגרום למוות.   הפטיטיס C הינו נגיף המועבר דרך נוזלי גוף, בעיקר דרך הדם. במקרים מסויימים עובר מהאם לעובר. בנגיף זה רוב הנדבקים מפתחים מחלה כרונית.   הפטיטיס D מתפתח רק באם קיים אצל הלוקה בו הפטיטיס B. הפטיטיס E דומה להפטיטיס A והוא נפוץ בעיקר בהודו.

 

ישנו סוג נוסף של הפטיטיס והוא: הפטיטיס אלכוהולית. נגרם כתוצאה של שתייה מרובה וממושכת של אלכוהול הגורם לכך הוא הסם הפעיל "אתנול" הגורם להירדמות והרגעה. הסם "אתנול" מצוי בכל המשקאות החריפים ומכאן השפעתם.

 

סוג נוסף של הפטיטיס נגרם כתוצאה מתרופות מסויימות הגורמות להורדת הכושר החיסוני של הגוף.

 

הסובלים מהפטיטיס במקרים רבים אינם יכולים לעבוד או תיפקודם בעבודה לקוי וממילא אינם יכולים להשתכר או רמת ההשתכרות שלהם נמוכה.

הביטוח הלאומי מכיר בסובלים מהפטיטיס ומזמן אותם לוועדה רפואית בכדי לבדוק את זכאותם לקיצבה.

 

הביטוח הלאומי מערים קשיים רבים וקשה עד בלתי אפשרי למצות את הזכויות המגיעות לכם ללא ליווי מקצועי ואישי.

 

תהליך ההכרה מתחיל בתיעוד הרפואי הראשוני, עליו להיות מקיף, מדויק וברור באופן שישקף בצורה מהימנה את מצבכם הרפואי האמיתי ואת ההשלכות התפקודיות הנובעות ממנו. עליכם לברור ולבצע את כל הבדיקות רלוונטיות (לעיתים להתעקש מול רופאים), להבין ולפענח אותן ולבחון התוצאות למול הקריטריונים הנוקשים בביטוח לאומי. לכל הליך, בדיקה, תלונה, המלצה, תרופה וטיפול יש משמעות. לעיתים קריטית. במרבית המקרים יהא עליכם להתייחס גם לליקויים רפואיים נוספים ו/או נלווים לליקוי הרפואי כדי להבטיח שתצלחו את הוועדות הרפואיות והשיקומיות בהמשך הדרך.

 

חשוב לציין שהוועדה היא השלב האחרון והקריטי ביותר במסע המפרך שלכם. עלכם לוודא מעל לכל ספק שתצליחו לקבל את הזכויות והכסף שאתם זכאים לו. לא יותר אבל לא פחות. עליכם להיות מקצועיים, ברורים, מעודכנים, מתורגלים ומוכנים. עליכם לדעת בדיוק כיצד ואיך להסביר את עצמכם בצורה הנכונה ביותר ובשפה המתאימה, עליכם להבין מה הקריטריונים ולאילו סעיפי ליקוי אתם מכוונים ומדוע, עליכם להבין את המשמעות של הבדיקות שבצעתם, להציג ולהסביר את המסמכים הרלוונטיים בזמן המתאים ובסדר הנכון. עליכם לוודא שאתם מקבלים התייחסות ראויה והוגנת. עליכם לוודא שבודקים אתכם הרופאים המתאימים ושישנה התייחסות למכלול הבעיות שלכם. עליכם לוודא שנערך פרוטוקול מדויק וקולכם נשמע. אסור לכם לפספס. עליכם להצליח.

 

אם אתם מעוניינים להגדיל באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה וגובה הפיצוי שלכם אנו בחברת "איתנים" מומחים לזכויות רפואיות מזמינים אתכם ליצור קשר בהקדם. נשמח לעזור לך לקבל את זכאותך במלואה.

צרו קשר עכשיו

או השאירו פרטים לבדיקת זכאות ראשונית ללא עלות

08-6229345

שולח טופס...

נא מלא את השדות החסרים ייתכן וחלק מהפרטים שהזנת אינם נכונים

פרטיך התקבלו בהצלחה

כל הזכויות שמורות  2018  | איתנים החברה למימוש זכויות רפואיות בע"מ