08-6229345

צור קשר

דיכאון קליני

דכאון קליני הוא מצב נפשי המתאפיין בדפוס של מצב רוח ירוד מתמשך שאליו מתלווים הערכה עצמית נמוכה ואובדן ענין והנאה מפעילויות הנחשבות בדרך כלל מהנות.

דכאון קליני הוא מצב משתק רגשית המשפיע לרעה על מגוון תחומים בחיי האדם כגון: משפחה, עבודה, לימודים, הרגלי אכילה ושינה ובריאות כללית.

 

הגורמים למחלה הינם: 1) תורשתיים. 2) ביולוגיים – חוסר במוליכי העצבים (סרוטונין, נוראדרנלין, דופמין) – כימיקליים הנמצאים באופן טבעי במוח ומסייעים לתקשורת בין תאי העיצוב. 3) פסיכולוגיים – אירועי דחק, התעללות בילדות, אירועים טראומטיים או אובדן של אדם קרוב.

 

התסמינים למחלה מתבטאים במספר מישורים: במישור הפיזיולוגי: הפרעות אכילה -  ירידה או עלייה משמעותית בתיאבון.    הפרעות שינה – נדודי שינה, התעוררות מוקדמת, ולחלופין ריבוי בשינה וקשיי התעוררות בבוקר.   שינוי במשקל הגוף - עלייה או ירידה.   תחושת עייפות וחולשה.   הפרעות במערכת העיכול - שלשול או עצירות.   לעתים רתיעה מרעש.   לעתים רתיעה ממגע פיזי בזולת.   לעתים הפרעות בראייה. במישור הרגשי: מיעוט בפעילות ובאנרגטיות.   עצבות, יאוש תהומי, התפרצויות בכי, התפרצויות זעם, מועקה.   חילופי מצב רוח קיצוניים שלא היו אופייניים בעבר.   הסתגרות חברתית וניתוק קשרים.   אדישות ואיבוד עניין בפעילויות שנחשבו מהנות (תחביבים, ספורט). ירידה בחשק לקיים יחסי מין. ביקורת ושנאה עצמית. תחושת חוסר אונים וחוסר תקווה.  תחושת ריקנות,  חוסר משמעות  ואפאתיה. במישור הקוגניטיבי: תפיסת עולם קודרת ופסימית. ירידה בריכוז,  ירידה בזיכרון. הססנות בקבלת החלטות המתמקדת באוסף מחשבות ורגשות צר ולרוב שלילי. מחשבות אובדניות - חשיבה על התאבדות והאופן לבצעה, חשיבה על ההשלכות של התאבדות ומשאלת מוות. שיפוט לקוי של המציאות, במיוחד של העצמי,  דימוי עצמי נמוך. ייחוס כשלונות לחובת העצמי וראייה עגומה של העתיד והעולם. קושי בחשיבה לטווח רחוק והערכת השלכות. קושי להבין תופעות בקונטקסט רחב והתמקדות בפרשנות צרה.

 

הביטוח הלאומי מכיר במחלה ומזכה את הסובלים ממנה בנכות כללית – אי כושר עבודה, אם כושר עבודתם נפגע עקב המחלה.

 

תהליך ההכרה מתחיל בתיעוד הרפואי הראשוני, עליו להיות מקיף, מדויק וברור באופן שישקף בצורה מהימנה את מצבכם הרפואי האמיתי ואת ההשלכות התפקודיות הנובעות ממנו. עליכם לברור ולבצע את כל הבדיקות רלוונטיות (לעיתים להתעקש מול רופאים), להבין ולפענח אותן ולבחון התוצאות למול הקריטריונים הנוקשים בביטוח לאומי. לכל הליך, בדיקה, תלונה, המלצה, תרופה וטיפול יש משמעות. לעיתים קריטית. במרבית המקרים יהא עליכם להתייחס גם לליקויים רפואיים נוספים ו/או נלווים לליקוי הרפואי כדי להבטיח שתצלחו את הוועדות הרפואיות והשיקומיות בהמשך הדרך.

 

חשוב לציין שהוועדה היא השלב האחרון והקריטי ביותר במסע המפרך שלכם. עלכם לוודא מעל לכל ספק שתצליחו לקבל את הזכויות והכסף שאתם זכאים לו. לא יותר אבל לא פחות. עליכם להיות מקצועיים, ברורים, מעודכנים, מתורגלים ומוכנים. עליכם לדעת בדיוק כיצד ואיך להסביר את עצמכם בצורה הנכונה ביותר ובשפה המתאימה, עליכם להבין מה הקריטריונים ולאילו סעיפי ליקוי אתם מכוונים ומדוע, עליכם להבין את המשמעות של הבדיקות שבצעתם, להציג ולהסביר את המסמכים הרלוונטיים בזמן המתאים ובסדר הנכון. עליכם לוודא שאתם מקבלים התייחסות ראויה והוגנת. עליכם לוודא שבודקים אתכם הרופאים המתאימים ושישנה התייחסות למכלול הבעיות שלכם. עליכם לוודא שנערך פרוטוקול מדויק וקולכם נשמע. אסור לכם לפספס. עליכם להצליח.

 

אם אתם מעוניינים להגדיל באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה וגובה הפיצוי שלכם אנו בחברת "איתנים" מומחים לזכויות רפואיות מזמינים אתכם ליצור קשר בהקדם. נשמח לעזור לך לקבל את זכאותך במלואה.

צרו קשר עכשיו

או השאירו פרטים לבדיקת זכאות ראשונית ללא עלות

08-6229345

שולח טופס...

נא מלא את השדות החסרים ייתכן וחלק מהפרטים שהזנת אינם נכונים

פרטיך התקבלו בהצלחה

כל הזכויות שמורות  2018  | איתנים החברה למימוש זכויות רפואיות בע"מ