08-6229345

צור קשר

גמלת ניידות

גמלת ניידות היא גמלה הכוללת בתוכה שורה של הטבות וזכויות לאנשים בעלי מגבלת ניידות המתבטאת בנכות בגפיים התחתונות בלבד. גמלה זו מיועדת להעניק לבעל המוגבלות משאבים כספיים על מנת שיוכל לנהל אורח חיים נורמלי עד כמה שניתן, ולהתנייד ממקום למקום בעיקר מן הבית למקום העבודה ובחזרה.

 

בקשה לגמלת ניידות מוגשת למשרד הבריאות דרך הלשכה המחוזית הקרובה למקום המגורים.

 

ניתן להגיש תביעה לניידות עד גיל 67 נשים וגברים כאחד. הזכאים לקצבה יוכלו להגיש החמרת מצב גם אחרי גיל 67, ללא מגבלת זמן בין החלטה להחלטה ובלבד והחמרת המצב מוכחת במסמכים רפואיים. ניתן להמשיך לקבל את ההטבות בניידות גם לאחר גיל הפרישה והן ממושמשות על ידי הביטוח לאומי.

 

בנוסף לקצבה החודשית זכאים מוגבלים בניידות להטבות נוספות. אחת מהן היא "הלוואה עומדת" מביטוח לאומי לצורך כיסוי עלות המס עבור רכב מיוחד המותאם למגבלותיהם. גודל הרכב והעזרים הנלווים אליו נקבעים לפי המלצה של "המכון הרפואי לבטיחות בדרכים". הלוואה עומדת היא הלוואה הניתנת ללא ריבית ואין צורך להחזירה כל עוד הזכאי לה מחזיק ברכב שרכש באמצעותה. יהיה עליו להחזירה רק אם בחר למכור את הרכב. כל 3 שנים ניתן לקבל רכב חדש או משודרג מבחינת העזרים הנמצאים בו במידה וחלה החמרה במצב הרפואי.

אחוזי הנכות נקבעים על ידי וועדה רפואית של משרד הבריאות, גובה הנכות נקבע לפי רשימת הליקויים הנוגעים למגבלות הניידות בלבד, תביעות הנוגעות למוגבלות מהאגן ומטה הקשורות למגבלות הליכה, כיפוף הפרקים בברך והירך, חסימת עורקי הרגליים, שיתוקים, קישיון הרגליים, נקיעות, קטיעות מהברך ומעלה. במקרה של קטיעה מתחת לגובה הברך תינתן זכאות רק אם לא ניתן להתהלך עם תותב והלקוח זקוק לכיסא גלגלים. ישנם זכאים גם בגלל קומה נמוכה או קיצור של הרגל מ – 15 ס"מ ומעלה לעומת הרגל השנייה.

בעיות הקשורות לגב התחתון, מחלות כרוניות קשות כמו מחלת לב, סרטן ומחלת ריאה אינן מעניקות זכאות לניידות. במקרים נדירים של פגיעה נוירולוגית קשה כתוצאה מסכרת ניתן לקבל קצבת ניידות.

 

להבדיל מקצבאות אחרות העובדה שמוגבל בניידות עובד וזקוק לרכב כדי להגיע לעבודה מגדילה את גובה הקצבה שלו.

טווח הסכומים לקצבת ניידות נע בין 350 ₪ ל- 8000 ₪, ההדרכה, הליווי לוועדה, האופן בו מוגשים המסמכים הרפואיים, יכולים לעשות הבדל גדול בין קצבה נמוכה לקצבה גבוהה יותר בגלל שמדובר בקצבה מורכבת ממשתנים רבים.

 

תהליך ההכרה מתחיל בתיעוד הרפואי הראשוני, עליו להיות מקיף, מדויק וברור באופן שישקף בצורה מהימנה את מצבכם הרפואי האמיתי ואת ההשלכות התפקודיות הנובעות ממנו. עליכם לברור ולבצע את כל הבדיקות רלוונטיות (לעיתים להתעקש מול רופאים), להבין ולפענח אותן ולבחון התוצאות למול הקריטריונים הנוקשים בביטוח לאומי. לכל הליך, בדיקה, תלונה, המלצה, תרופה וטיפול יש משמעות. לעיתים קריטית. במרבית המקרים יהא עליכם להתייחס גם לליקויים רפואיים נוספים ו/או נלווים לליקוי הרפואי כדי להבטיח שתצלחו את הוועדות הרפואיות והשיקומיות בהמשך הדרך.

 

חשוב לציין שהוועדה היא השלב האחרון והקריטי ביותר במסע המפרך שלכם. עלכם לוודא מעל לכל ספק שתצליחו לקבל את הזכויות והכסף שאתם זכאים לו. לא יותר אבל לא פחות. עליכם להיות מקצועיים, ברורים, מעודכנים, מתורגלים ומוכנים. עליכם לדעת בדיוק כיצד ואיך להסביר את עצמכם בצורה הנכונה ביותר ובשפה המתאימה, עליכם להבין מה הקריטריונים ולאילו סעיפי ליקוי אתם מכוונים ומדוע, עליכם להבין את המשמעות של הבדיקות שבצעתם, להציג ולהסביר את המסמכים הרלוונטיים בזמן המתאים ובסדר הנכון. עליכם לוודא שאתם מקבלים התייחסות ראויה והוגנת. עליכם לוודא שבודקים אתכם הרופאים המתאימים ושישנה התייחסות למכלול הבעיות שלכם. עליכם לוודא שנערך פרוטוקול מדויק וקולכם נשמע. אסור לכם לפספס. עליכם להצליח.

 

אם אתם מעוניינים להגדיל באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה וגובה הפיצוי שלכם אנו בחברת "איתנים" מומחים לזכויות רפואיות מזמינים אתכם ליצור קשר בהקדם. נשמח לעזור לך לקבל את זכאותך במלואה.

צרו קשר עכשיו

או השאירו פרטים לבדיקת זכאות ראשונית ללא עלות

08-6229345

שולח טופס...

נא מלא את השדות החסרים ייתכן וחלק מהפרטים שהזנת אינם נכונים

פרטיך התקבלו בהצלחה

כל הזכויות שמורות  2018  | איתנים החברה למימוש זכויות רפואיות בע"מ