08-6229345

צור קשר

אוטיזם

אוטיזם היא הפרעה בספקטרום האוטיסטי.

מדובר בהפרעה התפתחותית נרחבת אשר מתחילה מהילדות ובאה לידי ביטוי בכל שלבי ההתפתחות של הילד.

 

מקובל לשייך את ההפרעה להפרעות תקשורת או הפרעה התפתחותית נרחבת היות וההפרעה כוללת עיכובים וקשיים באינטראקציה חברתית ושפה. בנוסף פוגע ביכולות קוגניטיביות מוטוריות וחושיות.

 

הפגיעה באה לידי ביטוי ברפרטואר נרחב של היכולות הרגשיות של הילד כמו התנהגות תבניתית קבועה (קושי לשנות התנהגות לפי מצב נתון) בא לידי ביטוי במשחק ובשפה.

הגורם למחלה הינו גנטי (בעבר ייחסו למחלה ענין פסיכולוגי שזה נגרם כתוצאה מדחייה של התינוק על ידי אמו).

 

אוטיזם מוכר בביטוח הלאומי ומשלם להוריו מגיל 91 ימים עד גיל 18 שנה. גובה הקיצבה תלוי ברמת האוטיזם וברמת התלות באחר. בנוסף ישנם הטבות והנחות להורים לילד עם אוטיזם. ההטבות ניתנות בתחומים: ניידות (במידה והילד אינו מתנייד לבד). קבלת עובד זר לטיפול בילד (או במבוגר הלוקה באוטיזם). מימון טיפולים פרא רפואיים + פטור מתשלומים בקופות החולים. מסגרות חינוך לאוטיסטים או לחילופין שילובם בחברה (תלוי ברמת האוטיזם). הסעות וליווי בחינוך המיוחד. תו נכה. הנחה במס רכישה וארנונה. ימי מחלה להורים המטפלים בילדם האוטיסט. זיכוי במס הכנסה.

 

תהליך ההכרה מתחיל בתיעוד הרפואי הראשוני, עליו להיות מקיף, מדויק וברור באופן שישקף בצורה מהימנה את מצבכם הרפואי האמיתי ואת ההשלכות התפקודיות הנובעות ממנו. עליכם לברור ולבצע את כל הבדיקות רלוונטיות (לעיתים להתעקש מול רופאים), להבין ולפענח אותן ולבחון התוצאות למול הקריטריונים הנוקשים בביטוח לאומי. לכל הליך, בדיקה, תלונה, המלצה, תרופה וטיפול יש משמעות. לעיתים קריטית. במרבית המקרים יהא עליכם להתייחס גם לליקויים רפואיים נוספים ו/או נלווים לליקוי הרפואי כדי להבטיח שתצלחו את הוועדות הרפואיות והשיקומיות בהמשך הדרך.

 

חשוב לציין שהוועדה היא השלב האחרון והקריטי ביותר במסע המפרך שלכם. עלכם לוודא מעל לכל ספק שתצליחו לקבל את הזכויות והכסף שאתם זכאים לו. לא יותר אבל לא פחות. עליכם להיות מקצועיים, ברורים, מעודכנים, מתורגלים ומוכנים. עליכם לדעת בדיוק כיצד ואיך להסביר את עצמכם בצורה הנכונה ביותר ובשפה המתאימה, עליכם להבין מה הקריטריונים ולאילו סעיפי ליקוי אתם מכוונים ומדוע, עליכם להבין את המשמעות של הבדיקות שבצעתם, להציג ולהסביר את המסמכים הרלוונטיים בזמן המתאים ובסדר הנכון. עליכם לוודא שאתם מקבלים התייחסות ראויה והוגנת. עליכם לוודא שבודקים אתכם הרופאים המתאימים ושישנה התייחסות למכלול הבעיות שלכם. עליכם לוודא שנערך פרוטוקול מדויק וקולכם נשמע. אסור לכם לפספס. עליכם להצליח.

 

אם אתם מעוניינים להגדיל באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה וגובה הפיצוי שלכם אנו בחברת "איתנים" מומחים לזכויות רפואיות מזמינים אתכם ליצור קשר בהקדם. נשמח לעזור לך לקבל את זכאותך במלואה.

צרו קשר עכשיו

או השאירו פרטים לבדיקת זכאות ראשונית ללא עלות

08-6229345

שולח טופס...

נא מלא את השדות החסרים ייתכן וחלק מהפרטים שהזנת אינם נכונים

פרטיך התקבלו בהצלחה

כל הזכויות שמורות  2018  | איתנים החברה למימוש זכויות רפואיות בע"מ